Plačiau apie Ukrainą

 Ukrainà (ukr. Україна) – didžiausia Europos valstybė (neskaitant Rusijos), išsidėsčiusi Rytų Europoje. Pietuose ribojasi su Juodąja jūra, rytuose su Rusija, šiaurėje – Baltarusija, vakaruose – Vengrija, Lenkija ir Slovakija, o pietvakariuose – Rumunija ir Moldova.
 Valstybės modernioji istorija prasidėjo IX a., Ukrainai tapus senovės rytų slavų civilizacijos centru. Ši šalis, žinoma kaip Kijevo Rusia, tapo didžiausia ir galingiausia Europoje, tačiau XII a. iširo. Iškilus LDK, tapo jos dalimi., o XIX a. didžioji teritorijos dalis buvo įjungta į Rusijos imperijos sudėtį, mažesnioji – prijungta prie Austrijos-Vengrijos. Po chaotiško periodo, pilno nepertraukiamų kovų ir keleto nepasisekusių bandymų paskelbti nepriklausomybę (1917–1921), Ukraina 1922 m. tapo viena pirmųjų SSRS respublikų. Ukrainos SSR teritorija buvo praplėsta į vakarus per Antrąjį pasaulinį karą ir 1954 m., prijungus Krymą. 1945 m. Ukrainos SSR tapo viena pirmųjų Jungtinių Tautų narių. [3] Ukraina atgavo nepriklausomybę sugriuvus SSRS 1991 m. Ukraina palaipsniui perėjo į rinkos ekonomiką, 8 metus patirdama recesiją. [4] Pasibaigus šiam periodui, Ukrainos ekonomika ėmė staigiai augti, kasmet realiajam BVP padidėjant iki 8 procentų.
 Ukraina yra unitarinė valstybė, suskirstyta į 24 sritis, vieną autonominę respubliką (Krymas) ir 2 ypatingąjį statusą turinčius miestus: sostinę Kijevą ir Sevastopolį. Ukraina yra respublika su pusiau prezidentine sistema, turinti atskiras leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę valdžias. Iš šalyje gyvenančių 46,2 mln. asmenų, 77,8 procentai yra etniniai ukrainiečiai, didžiausias tautines mažumas sudaro rusai, baltarusiai ir rumunai. Ukrainiečių kalba yra vienintelė valstybinė kalba, nors šalyje plačiai naudojama ir rusų kalba, kurią moka dauguma ukrainiečių. Dominuojanti religija yra stačiatikybė, kuri stipriai paveikė Ukrainos architektūrą, literatūrą ir muziką.

 

 

 
Valstybinė kalba    ukrainiečių       
Sostinė    Kijevas       
Didžiausias miestas    Kijevas       
Valstybės vadovai    Petro Porošenka
prezidentas
Arsenijus Jaceniukas
ministras pirmininkas
Volodymyras Hroismanas
parlamento pirmininkas       
Plotas
 – Iš viso
 – % vandens     
603 549 km² ({{{plotoVieta}}})
7 %       
Gyventojų
 – 2013 (progn.)
 – Tankis     
45 469 800[1] (30)
72,34 žm./km² (115)       
BVP
 – Iš viso
 – BVP gyventojui    2008 (progn.)
359,9>[2] mlrd. $ (29)
7 800>[2] $ (83)       
Valiuta    grivina (UAH)       
Laiko juosta
 – Vasaros laikas    UTC+2
UTC+3       
Nepriklausomybė
Nuo Rusijos imperijos
Nuo Tarybų Sąjungos     
1918 m.
1991 m. rugpjūčio 24 d.       
Valstybinis himnas    Ukrainos himnas       
Interneto kodas    .ua       
Šalies tel. kodas    380